השקעה בנדלן האם כדאי להשקיע לבד או דרך חברת השקעות?

התחום של השקעות נדל”ן כמו כל תחומי ההשקעות האחרים, הוא תחום שמחייב את קיומם של שלושה פרמטרים הכרחיים:

  • ידע מקצועי בתחום ההשקעות – היכרות עם מודלים שונים של השקעה, גורמי סיכון, התנהגות שוק, מודלים של תשואה וסיכון וכן הלאה.
  • ידע מקצועי בתחום הנדל”ן – היכרות עם קטגוריות של שוקי נדל”ן, סוגי מבנים ונכסים, מודלים של השקעה (פליפ, מניב, sharing וכדומה)
  • יד על הדופק – מרכיב מפתח בכל פעילות השקעה הוא היכולת להישאר עם היד על הדופק ולזהות בדיוק מה קורה בשוק, מהי המגמה הכוללת, מהם האירועים שיכולים להשפיע בטווחי הזמן השונים על השוק, האם ישנם שינויים רגולטוריים צפויים שישפיעו על השוק וכן הלאה.

אחרי שהבנו את זה, אנחנו גם יכולים לענות על השאלה האם כדאי לבצע השקעה בנדלן באופן עצמאי או באמצעות חברה מקצועית – אם יש לכם את הידע המקצועי הנדרש ואם אתם מרגישים שאתם יודעים מה קורה בשוק, אתם בהחלט יכולים לעשות את זה לבד. אם לא, אתם חייבים גורם מקצועי שחי את השוק יום יום ושילווה אתכם בדרככם אל ההצלחה.

השקעה בנדלן – למה לא פשוט לקנות דירה?

רכישת דירה היא אכן אחד המודלים השכיחים והנפוצים ביותר של השקעה בנדלן. יחד עם זאת, במרבית המקרים המניע לרכישת דירה הוא לא השקעה וכמעט בכל המקרים, אפשר לקבוע כי קניית דירה והשכרתה הוא אולי מודל ההשקעות הגרוע ביותר בעולם הנדל”ן.

השקעה בנדלןרבים בוחרים למצות את פעילותם בתחום הנדל”ן באמצעות רכישת דירה שתניב לה שכר דירה חודשי. המניע לכך הוא בדרך כלל מניע של יצירת בטחון כלכלי ובטחון פנסיוני ולרוב לא נעשית בכלל בחינה האם המחיר מספיק אטרקטיבי והאם שווי הדירה צפוי לעלות בטווח הנראה לעין.

שנית, על פי כל המחקרים הקיימים כיום, רכישת דירה לשם השכרתה היא ההשקעה מאוד לא אטרקטיבית שבמקרה הטוב יכולה להניב לכם 2%-3% אחוזי תשואה בשנה. יש לכך סיבות שונות לרבות עלויות אחזקה, תקופות של אי השכרה, עלויות משכנתא ויחס גרוע של תשואה להון. אם אתם מחפשים מודלים מתקדמים של השקעה, מודלים שיכולים לקחת אתכם גם אל הכיוון של תשואה דו ספרתית, אתם חייבים להתמקד בהשקעות מקצועיות, קצובות בזמן וכאלו שמוכוונות מא’ ועד ת’ לשם יצירת רווח.

לפני השקעה, עליכם לבחור את החברה שתבחר לכם את ההשקעה

בחירת השקעות בתחום הנדלן היא תהליך סופר מקצועי שדורש ידע מקצועי, חשיפה רחבה להזדמנויות השקעה בתחום הנדל”ן, יכולת אנליטית גבוהה ויכולת לברור את המוץ מן התבן, ויש המון משניהם בשוק הנדל”ן.

אבל בחירת ההשקעה היא לא הדבר היחיד שצריך לעניין אתכם. אתם רוצים גם לוודא שהחברה שאיתה אתם עובדים היא חברה אמינה, מהימנה, חברה שלא רק מספרת לכם על הסיכון הנמוך בתחום של השקעות , שזה נכון, אלא גם עושה את כל מה שצריך בכדי להבטיח את הכסף שלכם וגם יודעת להסביר לכם בדיוק איך היא עושה את זה ובאיזו מעטפת משפטית היא מעגנת את זה.

לסיכום

לפני שאתם בוחרים השקעה, אתם רוצים לבחור חברה שחיה את עולם השקעות של נדלן, שמתנהלת בתוך מרחב של ניהול מתקדם וחשיבה פיננסית מתקדמת ושמעבר לכל ההבטחות, יודעת גם להראות קבלות, להעמיד בטוחות ולעגן התחייבויות. זה לא שזה תנאי מספיק בכדי להרוויח המון כסף בשוק הנדל”ן, אבל זהו בהחלט תנאי הכרחי ואם מצאתם את החברה הזאת, הרי שעברתם כבר 80% מהדרך לקראת ההצלחה בעולם ההשקעות בתחום נדל”ן.

ט.ל.ח

  • פנו עכשיו לסאן חן עבור השקעה בנדלן