דף הבית » השקעות נדל"ן

השקעות נדל"ן 2023 ביחד עם סן חן

הישראלים אוהבים להשקיע בנדל"ן ולא במקרה. המחירים של הנכסים עולים עם השנים ורכישת נכס מאפשרת להבטיח הכנסה עכשיו, יכולה לתת מענה לתקופת הפנסיה כהכנסה נוספת והיא יכולה להבטיח גב כלכלי לדור הבא.

המונח השקעות נדל"ן יכול להישמע זוהר אך רגע לפני שנכנסים לעניינים ישנם פרטים רבים שיש לבחון אותם. יש להבין את התחום, את היכולות הכלכליות שלכם וכמובן, למצוא את הנכס המתאים עבורכם.

מהי השקעה בנדל"ן?

השקעות נדל

השקעות נדל"ן

השקעות נדל"ן נחשבת לאחר המעניינת בשל היציבות ארוכת הטווח שלה. אנו עדים לכך שמחירים הנדל"ן עולים בהתמדה, האוכלוסייה תמיד גדלה ולכן הדרישה גבוהה תמיד. בישראל, ברוב חלקי הארץ, היצע הדיור נמוך ולכן בין אם הכוונה היא להרוויח בטווח הקצר ובין אם היא לדאוג לדורות הבאים, זוהי אחת השקעות נדל"ן הטובות והבטוחות ביותר שאפשר לבצע.

כדאי לדעת כי השקעה בנכס אינה מתייחסת רק לזה שכבר נבנה. ישנו שוק שלם של דירות "על הנייר" שעתידות להיבנות, נכסים שמתוכננים לעבור תהליך של פינוי בינוי וכמובן השקעות נדל"ן בקרקע. זה המקום לציין כי לא כל נכס צפוי להביא את התשואה הרצויה ויותר מכך, לא תמיד ההשקעה כדאית וחשוב לבחון כל עסקה לעומק, להבין את היתרונות והחסרונות שלה וכן את פוטנציאל הרווח.

השקעה בנדל״ן אינה חייבת להסתיים בנכס אחד ובהתאם לציפיות אפשר לבנות פורטפוליו שיהיה מורכב בסופו של דבר ממספר נכסים. הנכסים יכולים להיות פרטיים ומסחריים או רק אחד מהם כאשר תכנון מוקדם יכול להוביל לתוצאות יוצאות דופן, הכנסות מרשימות וכל זאת בראש שקט.

השקעות נדל"ן פרטי ומסחרי

השקעות נדל"ן יכולה להיות דרך רכישת נכס פרטי כמו דירה, בית או בית שנמצא בתהליך בניה והיא יכולה להיות רכישת נכס מסחרי, תעשייתי ואף מחסן. הדרישה לנכסים עולה בכל הארץ ולכל סוג נכס יש יתרונות וחסרונות. הנכסים הפרטיים נחשבים לנחשקים וזאת כיוון שבאופן טבעי אנשים צריכים מקום לגור בו ועתודות הבניה מוגבלות ומובילות לעלייה מתמדת במחירים.

נכסים מסחריים, תעשייתיים, מחסנים ומשרדים, לא תמיד נחשקים אך אפשר למצוא עסקאות משתלמות במקומות אטרקטיביים ובמחירים נמוכים לעומת הנכסים הפרטיים. בחינה מדוקדקת של העסקה יכולה להוביל לאחת רווחית מאד וכל זאת בעלות סבירה שמאפשרת להתחיל להשקיע.

בשני המקרים אפשר לפנות לבנק לצורך מימון (לרוב משכנתא) ובתכנון נכון אפשר לקבל תמורה כבר בשבועות שלאחר העברת הבעלות (ולפעמים גם ביום שאחרי). כמובן, חשוב להגדיר את המטרות הראשוניות כאשר ניתן למצוא גם נכסים לצורך ״פליפ״ (קניה, שיפוץ ומכירה ברווח תוך זמן קצר) ולצורך השקעות נדל"ן לטווח הארוך (פנסיה או למען הדור הבא).

מימון השקעה בנדל״ן

האנשים האמידים ביותר מחזיקים בנדל״ן והדבר נכון לא רק לישראל אלא לעולם כולו. הסיבות לכך רבות כשאחת מהן היא היציבות של שוק הנדל״ן. כל מי שרוצה להגדיל את ההון שלו צריך לבחון את השוק, את ההזדמנויות השונות ולשקול להיכנס אליו.

מעבר ליציבות אשר חשובה מאד בעולם ההשקעות ושמדברת לאלו שמסתכלים על הטווח הארוך ישנו נושא חשוב והוא יכולת המימון. שלא כמו פתיחת עסק שדורשת הון עצמי או הלוואה שלא תמיד קל לקבל או רכישת מניות שנעשית על ידי השקעת ההון העצמי, במקרה של השקעות נדל"ן ניתן לקבל כסף מהבנק ולבצע מינוף מקסימלי של ההון העצמי.

הבנקים יכולים לתת מימון של כ-50% לעסקת השקעות נדל"ן (בהנחה שיש למשקיעים נכס ראשון ברשותם, אחרת המימון יכול להיות גבוה יותר). מעבר לכך, אלו שמחזיקים בנכס הראשון שלהם מספר שנים וכבר שילמו חלק מהמשכנתא יוכלו להגדיל את סכום המשכנתא בנכס הראשון ובכך לממן באופן מלא (או כמעט מלא) את עלות הנכס. זהו פתרון שאין שני לו ומאפשר לרבים להיכנס לעולם ההשקעות.

הדרך לבחון את היתרונות והחסרונות של השקעות נדל"ן ב- 2023

ההזדמנויות קיימות וגם היום אפשר למצוא בארץ לא מעט פרויקטים, דירות, נכסים מסחריים ואחרים שיכולים להיות משתלמים מאד גם למשקיעים גדולים וגם למשקיעים בסכומים נמוכים. בעולם שכזה יש לבחון את כל היתרונות והחסרונות של כל עסקה ולבחון כי היא מתאימה ליכולות ולדרישות האישיות תוך הסתכלות על הנקודות הבאות.

היכולות הכלכליות במקרה של השקעה בנדלן

היכולת הכלכלית צריכה לעמוד בראש ההשקעה. יכולות להיות הזדמנויות נדל"ן שונות אך עליכם לדעת קודם כל מהן היכולות שלכם ובתוך כך מה סכום הכסף הזמין שיש ברשותכם (שמיועד לעסקה) ולבחון האם תוכלו לקבל מימון מגופי המימון (לרוב מדובר במשכנתא). אתם צריכים למצוא את הנכס שאתם יכולים לממן ולא אחד שידרוש מכם להתפשר ובוודאי שלא להיכנס להלוואות גבוהות.

ציפיות ההחזר של השקעות נדלן

כל משקיע נדל"ן שונה ולכל אחד ציפיות החזר שונות. אם אתם מסתכלים על הטווח הארוך ולא זקוקים להכנסה מידית תוכלו לכוון לנכס שההכנסה שלו תכסה את המימון או שאתם תוסיפו תשלום מדי חודש. יכול להיות שאתם מצפים להחזר השקעה מידי. הציפיות שלכם צריכות להיות במרכז והמטרה היא למצוא את הנכס שיוכל לתת מענה שיתאים לדרישות שאתם תגדירו.

אזור ההשקעות נדלן בארץ

יכול להיות שאתם רוצים להשקיע בנכס שממוקם באזור המרכז. נכס שכזה יהיה קל להשכרה, למכירה עתידית ואם אתם מתגוררים בסביבה יהיה לכם קל לתחזק אותו, להציג אותו למתעניינים ולהגיע במהירות במקרה ויהיה צורך. לעומת זאת באזורים מרוחקים תוכלו למצוא נכסים במחירים זולים יחסית למרכז ועם זאת באזורים שהדרישה בהם גבוהה.

תחזוקת הנכס נדלן

אתם צריכים לשאול את עצמכם האם תרצו לרכוש נכס שדורש עבודות תחזוקה (ובמחיר נמוך יחסית) או נכס שיהיה מוכן למעבר. נכס חדש מפרויקטים בהקמה יכול להיות השקעה מצוינת כשאפשר יהיה להכניס אליו דיירים תוך זמן קצר ללא השקעה נוספת. לעומת זאת נכס שדורש עבודת תחזוקה יכול להיות זול יותר ולאחר שיפוץ או טיפול בבעיות הוא יוכל להיות מושכר ברווחיות.

קורס השקעות נדל"ן – בחינת הפרטים הקטנים

כמובן יש לבדוק כי הנכס עונה על כל הדרישות שלכם לפני שאתם בוחרים להשקיע בו. כדאי לבחון את העיר, השכונה, התוכניות העירוניות. לבדוק כי הדירות בסביבה מאוכלסות (בשכירות או על ידי הבעלים) ולבחון את הנכס עצמו. בהמשך הדרך יהיה צורך לבדוק את המחיר, לצאת למשא ומתן וכמובן לוודא שהחוזה מול המוכרים אכן משרת את שני הצדדים.

לפנות למקצוענים בתחום ההשקעות בנדלן

רוב האנשים מבצעים עסקת נדל״ן או שתיים במהלך חייהם ובדרך כלל הרכישה תהיה לשימוש עצמי. לכן ברור שהידע והניסיון מוגבלים וכי ישנם יתרונות רבים לעבודה עם מקצוענים בתחום. התפקיד של החברה שלנו היא לדאוג למשקיעים ולוודא כי הם יבצעו את העסקה הנכונה ביותר עבורם כאשר ברור שכל משקיע מיוחד ובא עם ציפיות ורצונות שונים.

למצוא את הנכס המתאים להשקעה בנדל"ן

הדבר הראשון שיש לעשות הוא להבין מהן הדרישות שלכם מההשקעה בהתאם לסעיפים הקודמים. לאחר שברור לכם מה הציפיות שלכם זה הזמן למצוא את בעל המקצוע שיעזור לכם למצוא את הנכס הנכון. חברת סן חן מביאה ניסיון עשיר באיתור נכסים להשקעה והיא מלווה לקוחות בדרך לעסקה המוצלחת.

אנחנו עובדים עבורכם. מבינים את הצורך, מסננים את ההזדמנויות מתוך מאגר הנכסים העצום שאנחנו מכירים ולאחר מכן נזמין אתכם לראות רק נכסים שיכולים לענות על הדרישות שלכם. התוצאה היא השקעות נדל"ן שמתאימה לכם תוך חיסכון בזמן וקבלת התשואה הטובה ביותר.

בואו נדבר, אנחנו פה בשבילכם